Specjalista psychiatra, certyfikowany terapeuta CBT (terapia poznawczo-behawioralna). Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (oddział leczenia chorób afektywnych), konsultant kliniczny. Pracuje w kilku specjalistycznych ośrodkach terapii uzależnień, poradniach rejonowych oraz poradni przyklinicznej chorób afektywnych. Prowadzi konsultacje dla dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w diagnozie i leczeniu chorób afektywnych, nerwic, zaburzeniach osobowości, snu i otępienia. W pracy z pacjentami zajmuje się diagnostyką i leczeniem szerokiego spektrum zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, nerwice, schizofrenia, inne psychozy, zaburzenia psychiczne u pacjentów z chorobami somatycznymi, zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym, zaburzenia psychiczne u kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym oraz zaburzenia adaptacyjne związane z sytuacjami kryzysowymi.
Lekarz Justyna Błaut-Jurkowska ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie. W trakcie studiów poszerzała swoją wiedzę na Uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie, gdzie odbyła roczne szkolenie. W zawodzie lekarza pracuję od 2007 roku. W latach 2010-2019 pracowała w Klinice Chorób Serca i Naczyń w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Tytuł specjalisty kardiologii uzyskała w 2020 roku. Jest uczestnikiem podyplomowych studiów doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie. Aktualnie pisze pracę doktorską z dziedziny kardiologii.
Absolwent Wydziału Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. W latach 2013 -2019 odbywał szkolenie specjalizacyjne w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Prelegent na licznych kursach i konferencjach ortopedycznych. Laureat w konkursie na najlepszą prace naukową III Zjazdu Polskiego Towarzystwa Artroskopowego w Katowicach. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Jako jedyny w Krakowie leczy urazy układu ruchu wymagające unieruchomienia z wykorzystaniem pionierskiego gipsu kratkowego Opencast umożliwiającego kąpiel. Konsultuje pacjentów dorosłych oraz dzieci bez ograniczeń wiekowych. Wykonuje profilaktyczne badanie USG bioderek u dzieci.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu MSWiA w Krakowie. Doświadczenie zawodowe w ramach specjalizacji zdobywała w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, a także autorką i współautorką publikacji naukowych o tematyce neurologicznej.