Studia lekarskie ukończył na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pierwsze kroki w psychiatrii stawiał uczęszczając na spotkania Studenckiego Koła Naukowego, biorąc udział w praktykach w Szpitalu Psychiatrycznym w Bolesławcu oraz pracując na oddziałach psychiatrycznych podczas stażu podyplomowego. Lek. Maciej Kalamarz ma doświadczenie w leczeniu m.in. pacjentów z depresją, nerwicami, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, a także chorobami otępiennymi i zaburzeniami snu. Systematycznie poszerza swoją wiedzę poprzez czytanie specjalistycznych czasopism, artykułów naukowych oraz uczestnictwo w wykładach, konferencjach i kursach specjalizacyjnych. W swojej pracy kieruje się najnowszymi standardami, starając się dostosowywać leczenie do indywidualnych preferencji pacjenta.
Magister psychologii o specjalizacji Psychoprofilaktyka i Pomoc Psychologiczna. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz w dialogu motywującym. Pracuje z pacjentem zarówno krótkoterminowo, jak i długoterminowo - zależnie od rodzaju problemu. Pierwsze 2-3 spotkania mają charakter diagnostyczno-konsultacyjny. Cała terapia trwa od kilku do kilkunastu sesji, w zależności od konkretnego problemu. Prowadzi terapię dla par - pomoc w związku i kryzysie. Jako psychoonkolog oferuje konsultacje onkologiczne dla chorych onkologicznie, również wsparcie ich rodzin i opiekunów .
Laureat olimpiad przedmiotowych, ogólnopolskich konkursów wiedzy dla studentów medycyny., konkursów na najlepszą pracę/prezentację przypadku podczas międzynarodowych konferencji kardiologicznych. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w I Klinice Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjne oraz Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Doktorant UJCM. Autor/współautor wielu publikacji oryginalnych w renomowanych czasopismach kardiologicznych. Dominująca działka zainteresowań i leczenia (w tym leczenia interwencyjnego) - zaburzenia rytmu serca.
Ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem w trakcie specjalizacji z psychiatrii odbywanego w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie po za pracą w oddziałach ogólnopsychiatrycznych przyjmuję pacjentów w poradni psychiatrii dorosłych oraz pełnię dyżury lekarskie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując jako wolontariusz w szpitalach psychiatrycznych w Munster w Niemczech i w trakcie stażu podyplomowego w szpitalu klinicznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie. W ramach pracy dydaktycznej w Collegium Medicum UJ prowadzę zajęcia z zagranicznymi studentami medycyny.
Beata Gabis jest doświadczonym alergologiem. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób wywołanych przez alergeny wziewne, pokarmowe. Pani doktor zajmuje się również leczeniem chorób: astmy oskrzelowej, atopowego zapalenia skóry, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, alergicznego nieżytu nosa, alergicznego zapalenia spojówek czy alergologicznego nieżytu spojówek.
Dr n. med. Tomasz Tokarek jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas staży w wielu ośrodkach kardiologicznych w Polsce i za granicą (m.in. Universita Di Roma La Sapienza; American University of Beirut) Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych w charakterze słuchacza i wykładowcy. Jest autorem 62 publikacji naukowych w czasopismach polskich i międzynarodowych. Ponadto jest laureatem wielu nagród naukowych i stypendiów (m. in. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Nagroda Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Nagroda Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego)
Absolwentka wydziału lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z neurologii w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie nadal pracuje. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i Międzynarodowego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Zaburzeń Ruchu. W ramach pracy w Klinice Neurologii zaangażowana w działalność Poradni Chorób Pozapiramidowych. Odbyła szkolenia z leczenia zaawansowanych postaci choroby Parkinsona m.in. w Rijad - DBS, Duodopa i apomorfina. Posiada również doświadczenie w leczeniu bólu głowy, zawrotów głowy, chorób naczyniowych mózgu oraz choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.
Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii odbywanego w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie pracuję w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, profilowanych oddziałach dziennych, przyjmuję pacjentów w poradni psychiatrii dorosłych oraz pełnię dyżury lekarskie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam również w trakcie stażu podyplomowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. W obszarze zagadnień klinicznych jestem szczególnie zainteresowana farmakoterapią i psychoedukacją zaburzeń afektywnych, zaburzeń lękowych, zespołu stresu pourazowego (PTSD) oraz zaburzeń psychotycznych.
Specjalista psychiatra, certyfikowany terapeuta CBT (terapia poznawczo-behawioralna). Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wieloletni pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (oddział leczenia chorób afektywnych), konsultant kliniczny. Pracuje w kilku specjalistycznych ośrodkach terapii uzależnień, poradniach rejonowych oraz poradni przyklinicznej chorób afektywnych. Prowadzi konsultacje dla dzieci i dorosłych. Specjalizuje się w diagnozie i leczeniu chorób afektywnych, nerwic, zaburzeniach osobowości, snu i otępienia. W pracy z pacjentami zajmuje się diagnostyką i leczeniem szerokiego spektrum zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, nerwice, schizofrenia, inne psychozy, zaburzenia psychiczne u pacjentów z chorobami somatycznymi, zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym, zaburzenia psychiczne u kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym oraz zaburzenia adaptacyjne związane z sytuacjami kryzysowymi.
Od kilku lat zajmuję się fizjoterapią. Pracuję z osobami niepełnosprawnymi , dziećmi, osobami starszymi oraz sportowcami. Od kilku lat zajmuję się problemami wynikającymi ze skrzywienia kręgosłupa u dzieci oraz osób dorosłych poprzez terapie manualne. Współpracuję również z klubami fitness oraz siłowniami.
Jestem absolwentką dietetyki na wydziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nieustannie poszerzam swoje kwalifikacje, w oparciu o liczne kursy, szkolenia, konferencje, czy analizę najnowszych doniesień naukowych. Moją pasją jest dietetyka kliniczna, a w szczególności dietoterapia w chorobach przewodu pokarmowego. Uważam, iż odpowiednio zbilansowana dieta, to podstawa sukcesu w walce o zdrowie. W pracy z pacjentami nie stosuję utartych schematów, dlatego do każdego staram się podchodzić indywidualnie.
Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z psychiatrii w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ukończyłem I Wydział Lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pierwsze doświadczenia z psychiatrią zdobywałem działając w studenckim kole naukowym, podczas praktyk wakacyjnych w Szpitalu Psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim oraz stażu podyplomowego w Wojewódzkim Zespole Leczenia Psychiatrycznego w Olsztynie. Zajmuję się przede wszystkim leczeniem zaburzeń depresyjnych, adaptacyjnych i lękowych, choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii oraz bezsenności. W pracy z pacjentem najbardziej cenię sobie bezpośredni kontakt, rozmowę i oddziaływania psychoedukacyjne. Stale rozwijam swoją wiedzę medyczną biorąc udział w wykładach i konferencjach, a także czytając najnowsze publikacje, fachowe czasopisma i literaturę naukową. Interesuję się historią, również psychiatrii oraz starą architekturą.
Pracuję w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie realizuję szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii. Ukończyłem Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Moje pierwsze doświadczenie zawodowe związane z psychiatrią zdobyłem podczas pracy w oddziale psychiatrycznym V Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie w trakcie stażu podyplomowego. Moje zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na leczeniu depresji, zaburzeń lękowych, choroby afektywnej dwubiegunowej, zaburzeń snu oraz wsparciu dla osób doświadczających różnych kryzysów psychicznych.
„Lekarka z 13-letnim doświadczeniem w pracy, stawiająca na wnikliwość, dążąca do szybkiego postawienia celnej diagnozy, stosująca najnowsze standardy medyczne przy zachowaniu interdyscyplinarnego i całościowego spojrzenia na pacjenta. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu z 2009r. ukończonego z wyróżnieniem. Tytuł specjalistki chorób wewnętrznych z 2018r, nagrodzony z ramienia Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie za jeden najlepszych wyników Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.
Jestem dyplomowanym dietetykiem. Na co dzień pracuję w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Klinicznym Angiologii. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę na licznych kursach i konferencjach naukowych. Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest dietoterapia chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń gospodarki węglowodanowej oraz żywienie kobiet w ciąży i karmiących piersią. W swojej pracy cenię sobie indywidualne podejście do problemów pacjenta, a jego dobro stawiam na pierwszym miejscu.
Lekarz endokrynolog, diabetolog, certyfikowany ultrasonografista w zakresie ultrasonografii ogólnej (certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego O/1298/2019), starszy asystent w Oddziale Chorób Metabolicznych i Diabetologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Absolwent wydziału lekarskiego UJCM oraz studiów doktoranckich na wydziale lekarskim UJCM. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Konsultant kursów ultrasonograficznych Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii – szkolenia w zakresie ultrasonografii jamy brzusznej oraz tarczycy, przytarczyc i węzłów chłonnych szyi.