lek. Karolina Redel

  • Specjalizacja: Alergolog
  • Wykształcenie: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, Wydział Lekarski (2019)
  • Leczone choroby: Alergia,  Astma oskrzelowa, Nieżyt nosa, Atopowe zapalenie skóry, Pokrzywka, Alergia pokarmowa, Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, Astma.

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne w zakresie alergologii w Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dzięki członkostwu w Polskim Towarzystwie Alergologicznym (PTA), mam możliwość ciągłego rozwoju, czerpiąc z wiedzy i doświadczeń czołowych ekspertów w dziedzinie alergologii.

W mojej codziennej praktyce klinicznej skupiam się na diagnozie oraz leczeniu szerokiego spektrum chorób alergicznych. Specjalizuję się w leczeniu takich schorzeń jak alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa, atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry oraz alergie pokarmowe. Wykorzystuję w tym celu najnowsze metody diagnostyczne, w tym skórne testy punktowe z alergenami wziewnymi oraz pokarmowymi, a także prowadzę immunoterapię swoistą, potocznie zwaną odczulaniem. Interpretacja wyników badań laboratoryjnych i spirometrycznych to również istotny element mojej pracy, który pozwala mi na dokładne zrozumienie potrzeb moich pacjentów.

Jestem gorącą zwolenniczką indywidualnego i partnerskiego podejścia do każdego pacjenta. Wierzę, że kluczem do skutecznego leczenia jest budowanie wzajemnego zaufania i otwartego dialogu, co umożliwia wypracowanie najlepszej możliwej strategii terapeutycznej. Dzięki mojemu doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu umiejętności zawodowych jestem w stanie oferować kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie, uwzględniającą najnowsze osiągnięcia medycyny.

Jako specjalista alergolog, kładę również duży nacisk na edukację pacjentów w zakresie zarządzania alergiami i astmą, co uważam za nieodłączny element kompleksowego leczenia. Moje umiejętności językowe, w tym biegła znajomość języka angielskiego, pozwalają mi na komunikację z pacjentami z różnych środowisk i kultur, co jest istotne w kontekście globalnego społeczeństwa i mobilności pacjentów.

Zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy poszukują specjalistycznej, indywidualnie dopasowanej opieki w zakresie alergologii. Razem możemy pracować nad poprawą jakości życia, minimalizując wpływ chorób alergicznych na codzienne funkcjonowanie.