Opieka koordynowana

Pakiet indywidualnej Opieki Koordynowanej w ramach kontraktu NFZ

Złóż deklarację w CM Prokocim i korzystaj z bezpłatnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii, diabetologii, endokrynologii i pulmonologii. Postaw na kompleksową i efektywną opiekę medyczną. Skontaktuj się z nami już teraz, aby umówić się na wizytę i rozpocząć wspólną drogę do zdrowia!

Czym jest Opieka Koordynowana?

Opieka koordynowana to nowoczesny model opieki medycznej, który zapewnia kompleksową opiekę dla pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz leczonych w placówkach POZ). W ramach tego programu, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarkami POZ i dietetykami, aby zapewnić Ci spersonalizowaną i skuteczną opiekę medyczną.

Kto może skorzystać z Opieki Koordynowanej?

Opieka koordynowana jest dedykowana wszystkim pacjentom, którzy potrzebują kompleksowej i spójnej opieki medycznej. Program ten dotyczy szczególnie osób zmagających się z chorobami przewlekłymi z zakresu kardiologii, diabetologii, endokrynologii i pulmonologii. Jeśli jesteś leczony w tych zakresach w placówce POZ lub masz długotrwałe problemy zdrowotne, Opieka Koordynowana jest idealnym rozwiązaniem, by długoterminowo zadbać o swoje zdrowie.

Jak działa Indywidualny Plan Opieki Medycznej?

Podstawą Opieki Koordynowanej jest Indywidualny Plan Opieki Medycznej. Twój lekarz pierwszego kontaktu przeprowadzi szczegółowy wywiad, przeprowadzi badania i analizę wyników, aby ustalić indywidualny plan leczenia i działania. Ten plan zostanie dostosowany do Twojego stanu zdrowia i będziesz miał do niego dostęp w swoim Internetowym Koncie Pacjenta.

Rola Koordynatora

Nad sprawnym przebiegiem opieki czuwa koordynator. Jego zadaniem jest m.in. ustalanie terminów badań, wizyt i konsultacji zleconych przez lekarza POZ, przekazywanie informacji o etapach terapii oraz dbanie o przepływ informacji pomiędzy różnymi realizatorami świadczeń zdrowotnych.

Korzyści Opieki Koordynowanej:

  • Lepszy Dostęp do Świadczeń: Opieka koordynowana poprawia dostęp do różnorodnych świadczeń zdrowotnych, w tym badań diagnostycznych i opieki specjalistycznej.
  • Spersonalizowana Opieka: Indywidualny Plan Opieki Medycznej zapewnia długoterminowe dopasowane działań i leczenia do potrzeb pacjenta.
  • Więcej Wiedzy o Zdrowiu: Dzięki działaniom edukacyjnym poznasz więcej o swoim zdrowiu, zagrożeniach i profilaktyce.
  • Aktywny Pacjent: Opieka koordynowana aktywizuje pacjenta do podjęcia działań zgodnie z ustalonym planem, co przyczynia się do regularnej poprawy stanu zdrowia.