Pulmonolog Kraków

Kompleksowa opieka pulmonologiczna w Krakowie

W Centrum Medycznym Prokocim w Krakowie oferujemy specjalistyczną opiekę pulmonologiczną, zapewniającą kompleksowe podejście do diagnozowania, leczenia i profilaktyki chorób układu oddechowego.

Pulmonolog to lekarz, który zajmuje się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką wszelkich schorzeń dotykających układ oddechowy. W jego zakresie kompetencji znajdują się m.in. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), zapalenia płuc, rozedma, pylica, gruźlica, nowotwory płuc oraz wiele innych. Wizyta u pulmonologa w Krakowie zalecana jest w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, takich jak przewlekły kaszel, duszności, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej czy krwioplucie.

Specjaliści pulmonolodzy w Centrum Medycznym Prokocim posiadają bogate doświadczenie i dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym. Dzięki temu są w stanie szybko i precyzyjnie ustalić przyczynę dolegliwości oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Stawiają na kompleksową opiekę i holistyczne podejście do pacjenta. Stosują nie tylko najskuteczniejsze terapie farmakologiczne, ale również wprowadzają zalecenia dotyczące zmiany trybu życia.

Jeśli zatem zmagasz się z problemami z układem oddechowym lub jesteś osobą narażoną na rozwój takich chorób, skorzystaj z fachowej pomocy.

Pulmonolog Kraków - Nasi lekarze

Cennik pulmonologia

Konsultacja pulmonologiczna 250 zł
Spirometria + konsultacja alergologiczna 300 zł

Najważniejsze informacje o wizytach u pulmonologa w Krakowie

Czym zajmuje się specjalista pulmonolog?

Specjalista pulmonolog to lekarz zajmujący się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób układu oddechowego, w tym płuc, oskrzeli i tchawicy. W zakres jego specjalizacji wchodzą takie schorzenia jak astma, gruźlica, zapalenie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), sarkoidoza, a także wiele innych stanów, które mogą wpływać na zdolność oddychania i ogólny stan zdrowia.

Na czym polega wizyta u pulmonologa?

Wizyta u pulmonologa rozpoczyna się od wywiadu medycznego, podczas którego lekarz zadaje pytania dotyczące objawów, przebytych chorób i trybu życia pacjenta. Następnie pulmonolog osłuchuje płuca za pomocą stetoskopu, ocenia wygląd gardła i bada ruchomość klatki piersiowej. W razie potrzeby zleca także badania dodatkowe, takie jak RTG klatki piersiowej, spirometrię, tomografię komputerową czy badania laboratoryjne.

Gdzie przyjmuje pulmonolog w Krakowie?

Lekarz pulmonolog przyjmuje na terenie miasta Kraków Prokocim.

Centrum Medyczne Prokocim, al. Adolfa Dygasińskiego 2d, 30-820 Kraków

Dojazd komunikacją miejską: Przystanek Bieżanowska
linie tramwajowe: 3, 9, 13, 24, 49
linie autobusowe: 144, 173, 301, 304, 314, 503

Kiedy powinienem zgłosić się do pulmonologa?

Wizyta u pulmonologa jest wskazana, gdy doświadczasz przewlekłych lub nasilających się objawów związanych z układem oddechowym, takich jak duszności, przewlekły kaszel, świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej, czy trudności z oddychaniem podczas wysiłku. Ponadto konsultacja może być potrzebna osobom palącym, osobom z rodzinnym występowaniem chorób płuc oraz tym, którzy byli narażeni na szkodliwe substancje w środowisku pracy.

Jak przygotować się do wizyty u alergologa?

Przed wizytą u pulmonologa warto zebrać wszelką dostępną dokumentację medyczną, w tym wyniki wcześniejszych badań obrazowych i laboratoryjnych. Należy także pamiętać o opisu stosowanej aktualnie farmakoterapii. Przydatne mogą być również notatki dotyczące występujących objawów i ich nasilenia. Ułatwi to lekarzowi postawienie diagnozy i dobranie odpowiedniego leczenia.

Jak często powinienem odwiedzać pulmonologa?

Regularne wizyty u pulmonologa są zalecane, jeśli masz przewlekłą chorobę płuc, taką jak astma czy POChP, co najmniej raz w roku, aby monitorować stan zdrowia. Osoby zdrowe, u których pojawią się nowe objawy lub zwiększone ryzyko chorób płuc, również powinny rozważyć wizytę.

Czy pulmonolog zajmuje się tylko chorobami płuc?

Choć głównym obszarem zainteresowania pulmonologa są choroby płuc, specjalista ten zajmuje się również innymi problemami układu oddechowego, w tym schorzeniami górnych dróg oddechowych, problemami z oddychaniem i bezdechem sennym.

Czy pulmonolog zajmuje się tylko leczeniem, czy również profilaktyką chorób płuc?

Pulmonolog zajmuje się zarówno leczeniem istniejących chorób płuc, jak i profilaktyką, oferując porady dotyczące zapobiegania chorobom płucnym, szczepień przeciwko grypie i pneumokokom, a także promowania zdrowego stylu życia.