USG nerek Kraków

Badanie ultrasonograficzne nerek w Krakowie

Badanie USG nerek, które wykonujemy w naszym ośrodku diagnostycznym, polega na nieinwazyjnej ocenie struktury i funkcji nerek za pomocą fal ultradźwiękowych. Podczas badania lekarz przykłada do skóry w okolicy lędźwiowej specjalną głowicę ultrasonografu, która wysyła i odbiera fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Te fale przenikają przez ciało pacjenta i ulegają odbiciu od granic tkanek i narządów, tworząc finalnie obraz USG nerek wyświetlany na monitorze urządzenia.

Badanie ultrasonograficzne nerek trwa zwykle 15-20 minut. W tym czasie oceniamy wielkość, kształt i położenie nerek pacjenta. Oceniamy także jednorodność miąższu nerek oraz drożność układu kielichowo-miedniczkowego. Dodatkowo sprawdzamy, czy w nerkach nie występują zmiany ogniskowe, torbiele lub kamienie. Oceniamy także ukrwienie nerek.

Badanie USG nerek jest bezbolesne i bezpieczne. Nie narażamy naszych pacjentów na promieniowanie, jak ma to miejsce w przypadku tomografii komputerowej czy urografii. Co więcej, ultrasonografia nerek może być wykonywana także u kobiet w ciąży oraz u osób uczulonych na środki kontrastowe.

Cennik USG nerek w Krakowie

USG nerek 200 zł lek. Monika Kupiec

Najważniejsze informacje na temat USG nerek w Krakowie

Na czym polega badanie ultrasonograficzne nerek?

Badanie USG nerek wykorzystuje fale dźwiękowe do uzyskania obrazów tkanek i narządów. Podczas badania do ciała pacjenta przykładana jest głowica, która wysyła fale ultradźwiękowe. Fale te odbijają się od granic tkanek, tworząc echo, które jest przetwarzane na obraz widoczny na monitorze. Dzięki temu możliwa jest ocena budowy, wielkości i ewentualnych zmian chorobowych nerek.

Gdzie się odbywa USG nerek w Krakowie?

USG nerek przeprowadzamy na terenie miasta Kraków Prokocim.

Centrum Medyczne Prokocim, al. Adolfa Dygasińskiego 2d, 30-820 Kraków

Dojazd komunikacją miejską: Przystanek Bieżanowska
linie tramwajowe: 3, 9, 13, 24, 49
linie autobusowe: 144, 173, 301, 304, 314, 503