Leczenie hemoroidów Kraków

Leczenie hemoroidów w Krakowie

Hemoroidy często nazywane żylakami odbytu, są w dzisiejszych czasach bardzo częstą i uciążliwą dolegliwością. Są to powiększone, wypadające poduszeczki odbytowe.

Skuteczne metody leczenia hemoroidów

Na szczęście w medycynie znamy metody, które potrafią skutecznie pomóc i sprawić, żeby wypróżnianie już nigdy nie powodowało bólu i krwawienia. Istnieje kilka metod leczenia hemoroidów:

  • Leczenie zachowawcze – leki
  • Hemoron
  • Gumkowanie hemoroidów
  • Laserowe zamykanie hemoroidów

Leczenie hemoroidów metodą Barrona – na czym polega

Leczenie hemoroidów metodą Barrona polega na założeniu gumowych opasek na splot hemoroidalny. Wykorzystuje się do tego ligator, który najczęściej pod wpływem ciśnienia zasysa guzek, co umożliwia założenie opaski. Nałożona obrączka odcina dopływ krwi do guzka krwawniczego, czego konsekwencją jest jego martwica.

Metoda Barrona niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjenta. Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, zaraz po nim można wrócić do normalnych aktywności. W porównaniu do innych metod leczenia hemoroidów cechuje się też wysoką skutecznością i mniejszym ryzykiem wystąpienia powikłań np. w postaci infekcji bakteryjnych. 

Zalety gumkowania hemoroidów

Gumkowanie hemoroidów – zalety zabiegu:

  • Skuteczny – aż 90% przypadków nie potrzebuje dalszego leczenia.
  • Odbywa się w warunkach ambulatoryjnych.
  • Trwa kilka minut.
  • Jest bezbolesny.
  • Bezpośrednio po nim można normalnie funkcjonować.

Cennik gumkowania hemoroidów w Krakowie

Gumkowanie hemoroidów od 500 zł dr n.med. Tomasz Gach
lek. Anna Gierada Fijałkowska

Dieta jako kluczowy element terapii hemoroidów

Sposób leczenia hemoroidów zależy przede wszystkim od tego, jak zaawansowana jest choroba. Punktem wspólnym każdej terapii jest odpowiednia dieta. Osobom cierpiącym na żylaki odbytu zaleca się przyjmowanie 2 – 2,5 litrów płynu dziennie oraz spożywanie bogatych w warzywa i owoce posiłków. Dieta o dużej zawartości błonnika ułatwia wypróżnianie, dzięki czemu choroba hemoroidalna staje się mniej uciążliwa.

 

Proktologia w Centrum Medycznym Prokocim

Proktolog to lekarz specjalista, który zajmuje się chorobami odbytu. W Centrum Medycznym Prokocim konsultują proktolodzy lek. Anna Gierada-Fijałkowska, dr n.med. Tomasz Gach – profesjonaliści z dużą wiedzą i doświadczeniem.

Rezerwacja wizyty w Centrum Medycznym Prokocim

Na zabieg w CM Prokocim można umówić się, wybierając jeden ze sposobów: telefonicznie pod numerem telefonu 12 307 03 42, osobiście w rejestracji centrum medycznego bądź za pomocą systemu rezerwacji online, który jest dostępny na stronie internetowej cmprokocim.pl.